مقالات دندانپزشکی

5 نشانه که باید به دندانپزشک مراجعه کنید

5 نشانه که باید به دندانپزشک مراجعه کنید

این یک تصور غلط رایج است که اگر دندان درد ندارید، نیازی به مراجعه به دندانپزشک ندارید. متأسفانه، بسیاری از مسائلی که نیاز به درمان دندانپزشکی دارند، در مراحل اولیه درد ایجاد نمی‌کنند – و در زمانی که ایجاد می‌شوند، ممکن است این مشکل بسیار بدتر (و گران‌تر) باشد.

این یکی از دلایلی است که دندانپزشکان به شما توصیه می کنند که معاینه منظمی داشته باشید، حتی اگر فکر می کنید دندان هایتان خوب است.

5 نشانه که باید به دندانپزشک مراجعه کنید

5 نشانه که باید به دندانپزشک مراجعه کنید

دکتر آدام آلفورد دندانپزشک از Bupa Dental Brisbane می گوید: «بیماران باید هر شش ماه یک بار به دندانپزشک مراجعه کنند تا بافت دهان و دندان ها را کنترل و بررسی کنند، که این بهترین پیشگیری از هر یک از مشکلات اصلی است که ممکن است رخ دهد.

اما چگونه متوجه می شوید که زمان مراجعه به دندانپزشک فرا رسیده است؟

ما از دکتر آلفورد پنج نشانه خواستیم.

1. بوی بد دهان

نه تنها بوی بد دهان می تواند خجالت آور باشد، بلکه به طور بالقوه نشانه ای است که همه چیز با سلامت دندان شما خوب نیست. شایع ترین نشان ها خشکی دهان، رژیم غذایی نامناسب، سیگار کشیدن، بهداشت نامناسب دهان یا عفونت لثه یا دندان هستند.
دکتر آلفورد می‌گوید: «عفونت‌های دندان گاهی باعث دردی نمی‌شوند، زیرا تورم و جوشی که می‌تواند ایجاد شود، فیستول تخلیه‌کننده نامیده می‌شود، که تخلیه چرک به داخل دهان است». “وقتی تخلیه می شود، فشاری ایجاد نمی شود، بنابراین دردی ندارد.”

2. مشکلات لثه

لثه‌های دردناک یا متورم می‌تواند نشان‌دهنده عفونت لثه باشد که در صورت رسیدن به مرحله پیشرفته می‌تواند منجر به از دست دادن دندان شود.
دکتر آلفورد می گوید: «عفونت لثه به تمیز کردن عمیق لثه به صورت حرفه ای نیاز دارد. لثه درد همچنین می تواند نشانه ای از یک مشکل اساسی سلامتی باشد.

بهتر است توسط دندانپزشک خود معاینه شوید.

3. درد فک یا سر

اگرچه دلایل احتمالی زیادی برای سردرد وجود دارد، یکی از عواملی که باید در نظر بگیرید مشکل فک است. دکتر آلفورد می‌گوید سردرد می‌تواند به دلیل «فشار دادن و ساییدن دندان‌ها، یا ناهماهنگی دندان‌ها و فک‌ها باشد که نیاز به اصلاح ارتودنسی دارد». دندانپزشک شما قادر خواهد بود به شما در شناسایی مشکل و بهترین روش درمانی کمک کند.

4. حساسیت

حساسیت دندان به عنوان یک درد تیز یا ناگهانی توصیف می‌شود که گهگاه تجربه می‌شود، معمولاً زمانی که غذای سرد یا گرم می‌خورید. برای برخی از افراد، این یک وضعیت مداوم است که باید آن را مدیریت کنند، اما گاهی اوقات می تواند نشانه ای از یک مشکل دندانی باشد که نیاز به توجه دارد – به همین دلیل است که شما باید به دندانپزشک خود مراجعه کنید.

او می‌گوید: «این می‌تواند سوراخ‌های کوچک یا بزرگی در دندان‌ها باشد که نیاز به پر کردن، درمان احتمالی کانال ریشه یا کشیدن با یا بدون جایگزینی دارد. همچنین می‌تواند عفونت بافت‌های اطراف دندان‌های عقل نیمه رویش‌شده باشد.»

5. درد

درد دندان می تواند نشان دهنده دندان شکسته، پرکردگی آسیب دیده، حفره، بیماری لثه، آبسه یا دندان نهفته باشد. و بار دیگر، دندان قروچه نیز می تواند منجر به درد دندان شود. دکتر آلفورد توصیه می کند در صورت احساس درد به دندانپزشک مراجعه کنید به خصوص اگر در هنگام گاز گرفتن رخ دهد.

پیج اینستاگرام آرکاتجهیزدنت

داشتن لبخند زیبا

سلامت دهان و دندان

دیدگاهتان را بنویسید