دسته‌بندی نشده

6 روشی که دندانپزشک می‌تواند لبخند شما را تغییر دهد

6 روش زیبایی دهان و دندان

6 روش داشتن لبخند زیبا

چیزی هست که بخواهید در لبخندتان تغییر دهید؟ ما 6 روش داشتن لبخند زیبا را به شما میگوییم. زندگی روزمره معمولا دندان ها را در معرض ساییدگی و پارگی شدید قرار می دهد. ممکن است دندان‌ها و لثه‌های شما در اثر حوادثی ورزشی و ضربه دچار مشکل شود. گاهی اوقات لبخند شما به دلیل شرایط پزشکی یا افزایش سن تغییر می کند. پوسیدگی دندان و بیماری‌های لثه از دلایل از بین رفتن سفیدی و زیبایی دندان‌ها هستند. صرف نظر از علت زمینه‌ای، دندانپزشک شما می تواند راه هایی را برای تغییر ظاهر و عملکرد لبخند شما توصیه کند. در اینجا شش درمان رایج وجود دارد که می تواند ظاهر لبخند شما را تغییر دهد – بسیاری از آنها حتی می توانند سلامت دهان و دندان شما را بهبود بخشند.

1. تاج ها

روکش‌های دندانی برای درست کردن دندان و رفع مشکلات و آسیب های دندان استفاده میشوند. آنها بر روی ساختارهای دندانی نصب می‌شوند و به بازیابی ظاهر و عملکرد طبیعی دندان کمک می‌کنند.

روکش‌ها معمولاً از پرسلن یا سرامیک ساخته می‌شوند که رنگ آن با بقیه دندان‌ها مطابقت دارد تا ظاهری طبیعی داشته باشند. آنها همچنین از فلز با لایه بیرونی چینی یا آلیاژهای فلزی ساخته می‌شوند.

به طور معمول برای نصب روکش دو بار به دندانپزشک مراجعه می‌کنید، بدون احتساب درمان‌های دیگری که ممکن است نیاز باشد مانند کانال ریشه. اگر دندانپزشک شما روکش‌های یک روزه را توصیه کند، این روکش ها را می توان در کلینیک دندانپزشکی ساخت و ممکن است در یک جلسه قرار داده شود.

2. ایمپلنت

این یک مورد بزرگ است زیرا ایمپلنت اساساً جایگزین کل دندان می شود. جایگزینی دندان از دست رفته می تواند تاثیر زیادی داشته باشد، از جمله توانایی صحبت کردن و جویدن، ظاهر لبخند و سلامت کلی شما.

بنابراین، ایمپلنت دندان دقیقاً چیست؟ این یک پایه تیتانیومی است که در فک شما قرار می گیرد و به عنوان یک ریشه دندان مصنوعی عمل می کند که تاج را پشتیبانی می کند. در مقایسه با چیزی مانند دندان مصنوعی راه حل ثابت تری ارائه می دهد.

همه کاندیدای کاشت دندان نیستند. اگر بیماری‌های دهان و دندان مانند بیماری لثه یا بیماری‌های پزشکی مانند دیابت دارید، ممکن است برای شما مناسب نباشند. استعمال دخانیات همچنین می تواند باعث ایجاد عوارض در ایمپلنت شود و بر زمان بهبودی تأثیر بگذارد.

لبخند

لبخند زیبا

3. بریج

پل به مانند ایمپلنت راهی برای جایگزینی دندان‌های نابوده شده است. بریج‌ها  دندان‌های مصنوعی هستند که بین دو تاج متصل می‌شوند. دندان‌های دو طرف شکاف شما باید برای روکش‌ها آماده شوند و پل بین آن‌ها سیمان شود.

در حالی که اینها نسبت به ایمپلنت کمتر دائمی هستند، بریج ها می توانند گزینه خوبی باشند اگر دندان های نزدیک شکاف شما پر شده باشند یا به هر حال به روکش نیاز داشته باشند. اگر به دنبال تغییر لبخند خود با جایگزینی دندان های از دست رفته هستید، دندانپزشک می تواند به شما کمک کند تا بفهمید که آیا باید از پل، ایمپلنت یا گزینه دیگری استفاده کنید.

 

4. روکش ها

روکش‌های دندانی ترمیم‌های نازکی هستند که به جلوی دندان‌ها اضافه می‌شوند. اگر به دنبال اصلاح شکاف‌های کوچک، بریدگی‌ها یا ترک‌ها، تغییر رنگ یا کمی کجی دندان‌ها هستید، ممکن است دندانپزشک آنها را توصیه کند.

روکش‌های پرسلن و رزین کامپوزیت.

ونیرها می توانند جایگزینی برای سفید کردن دندان ها باشند یا اگر می خواهید شکل دندان های خود را تغییر دهید. دندانپزشک شما می تواند مواد روکش را به رنگی که با دندان های طبیعی شما مطابقت دارد یا در سایه روشن تر انتخاب کند.

در حالی که آنها می توانند پاسخی برای کجی جزئی باشند، دندانپزشک شما ممکن است به جای آن درمان ارتودنسی را توصیه کند اگر مشکلات تراز جدی تری دارید.

5. ارتودنسی

احتمالاً تعداد زیادی از بچه‌های دبیرستانی را می‌شناختید که بریس داشتند، اما آیا می‌دانستید که تعداد زیادی از بزرگسالان نیز تحت درمان ارتودنسی قرار می‌گیرند؟ اصلاح دندان‌های کج و فک‌های نامرتب می‌تواند تمیز کردن دندان‌های شما را آسان‌تر کند و می‌تواند تعدادی از اثرات رول کردن داشته باشد. به‌علاوه، صاف‌تر بودن دندان‌ها می‌تواند تأثیر زیادی بر ظاهر لبخند شما داشته باشد. و داشتن لبخند زیبا همه ما را خوشحال خواهد کرد.

بریس‌ها و تراز کننده‌ها دندان‌ها و فک شما را در طول زمان به موقعیت‌های دلخواه منتقل می‌کنند، با تنظیمات منظمی که توسط دندانپزشک یا ارتودنتیست شما در طول درمان انجام می‌شود.ارتودنسی با پلاک‌های بسیار شفاف راه‌حلی برای بزرگسالان است.

دندانپزشک یا متخصص ارتودنسی طول درمان شما را بر اساس میزان نیاز به حرکت دندان ها و فک و نوع بریس ها یا ترازهایی که انتخاب می کنید تعیین می کند. برخی از درمان ها ممکن است در چند ماه کامل شوند، در حالی که برخی دیگر ممکن است یک سال یا بیشتر طول بکشد.

 

6. سفید کردن

در حالی که سفید کردن دندان مزایای عملکردی یا سلامتی مشابه سایر روش‌های درمانی را ندارد، اما همچنان یکی از محبوب‌ترین خدمات است. در سفید کردن دندان از ژل‌های سفید کننده استفاده می‌شود. که سبب از بین رفتن لک دندان و تغییر رنگ سطح دندان میشود. شما می توانید درمان را در کلینیک دندانپزشکی دریافت کنید، یا دندانپزشک شما می تواند یک کیت در منزل تهیه کند تا در یک دوره زمانی از آن استفاده کنید.

کیت های که درخانه تهیه می‌شوند معمولا شامل یک ژل سفید کننده و یک سینی می‌باشند که باید برای مدت زمان مشخص روی دندان های شما قرار گیرند.

دندانپزشک دهان شما را در طول ملاقات معاینه می کند و به شما می گوید که آیا سفید کردن برای شما مناسب است یا خیر. بلیچینگ روی همه انواع تغییر رنگ موثر نیست و تغییر رنگ شما ممکن است ناشی از یک مشکل اساسی جدی تری باشد که ابتدا باید درمان شود. به همین دلیل مهم است که با دندانپزشک صحبت کنید، حتی اگر قصد دارید از یک روش درمانی بدون نسخه استفاده کنید.

پس برای داشتن لبخند زیبا شما باید نکاتی که در مقاله گفته شد را رعایت کنید. و همچنین میتوانید به این مقاله ما هم مراجعه کنید. ویتامین‌های که دندان‌های شما را سالم نگه می‌دارند

 

دیدگاهتان را بنویسید